Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!

Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej realizuje zadania finansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). 2 szkoły z terenu Gminy Mieleszyn otrzymały nieodpłatnie tablety piórkowe bez ekranu, słuchawki z mikrofonem, mikrofony ze stacją do zbierania dźwięku z sali, kamery, statywy wysokie oraz HUB USB do dyspozycji uczniów w ramach zadania C2.2.1 „Wyposażenie szkół/inwestycji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji” w ramach Komponentu C „Transformacja cyfrowa”, wskaźnik C12L „Sale lekcyjne w szkołach zawodowych oraz instytucjach kształcenia ogólnego wyposażone w narzędzia informatyczne w celu umożliwienia nauczania zdalnego”.
Kwota dofinansowania z powyższego zadania wynosi 99 408 735,28 zł.
Pomiędzy Stronami, tj. Gminą Mieleszyn a Ministrem Cyfryzacji, została zawarta umowa, która określa warunki oraz przeznaczenie sprzętu przyjętego przez szkoły prowadzone przez Gminę Mieleszyn.
W ramach projektu nieodpłatnie sprzęt otrzymały poniższe szkoły:
Szkoła Podstawowa im. Stulecia Odzyskania Niepodległości w Łopiennie:
Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Karniszewie:
Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mieleszynie:
