Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!

Nieodpłatne przekazanie sprzętu w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności do szkół z terenu Gminy Mieleszyn
Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej realizuje zadania finansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). 2 szkoły z terenu Gminy Mieleszyn otrzymały nieodpłatnie laptopy, laptopy przeglądarkowe oraz tablety do dyspozycji uczniów w ramach zadania „Wdrożenie inwestycji C2.1.2 Wyrównanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne – inwestycje związane ze spełnieniem minimalnych standardów sprzętowych, wskaźnik C15G Nowe komputery przenośne (laptopy, laptopy przeglądarkowe) oraz tablety do dyspozycji uczniów”. Kwota dofinansowania z powyższego zadania wynosi 1 410 000 000,00 zł.
Pomiędzy Stronami, tj. Gminą Mieleszyn a Ministrem Cyfryzacji, została zawarta umowa, która określa warunki oraz przeznaczenie sprzętu przyjętego przez szkoły prowadzone przez Gminę Mieleszyn.
W ramach projektu nieodpłatnie sprzęt otrzymały poniższe szkoły:
Szkoła Podstawowa im. Stulecia Odzyskania Niepodległości w Łopiennie
– 7 laptopów
Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Karniszewie
– 10 laptopów
– 6 tabletów
– 3 laptopy przeglądarkowe
